Data Güvenliği

Data Güvenliği

Veri Güvenliği Nedir?

Veri güvenliği, şirketinizin gizli verilerini ve müşterilerinizin kişisel bilgilerini veri ihlallerine ve diğer tehditlere karşı koruma becerinizdir. Bu beceriyi değerlendirmenin en iyi yolu, kuruluşların verileri saklarken, aktarırken ve işlerken nasıl yöneteceklerini belirlemek için tasarlanmış bir karşılaştırma modeli olan CIA üçlüsünün kullanılmasıdır. Verilerle ilgili CIA üçlüsü şunlara odaklanır:

  • Gizlilik (Confidentiality): Kişiler ve yazılımlar dahil olmak üzere doğru birimlerin doğru verilere erişimi olduğundan emin olmak.
  • Bütünlük (Integrity): Verileri hiçbir şekilde değiştirilmediklerinden emin olarak saklamak.
  • Kullanılabilirlik (Availability): Verilerin ihtiyaç duyulduğunda her zaman erişilebilir olmasını sağlamak.

Göz önünde bulundurulması gereken önemli bir nokta, daha iyi kararlar alabilmek için önemli içgörüleri elde etme ve analiz etme esnekliği ile verilerinizi güvenceye alma ihtiyacı arasında denge kurmaktır.

Veri Güvenliği Neden Önemlidir?

Veri ihlalleri ve gizlilik endişeleri arttıkça hassas şirket ve müşteri verilerinin korunması çoğu kuruluş için en önemli önceliklerden biri haline gelmiştir. IDG’ye göre CIO’ların yüzde 68’i siber güvenlik için en büyük harcama artışının önümüzdeki 12 ay içerisinde gerçekleşeceğini söylemektedir.1Veri güvenliği şu nedenlerden dolayı önemlidir:

  • Fikri mülkiyetinizi güvende tutar.
  • Verilerinizin bütünlüğünü korur.
  • Düzenleme standartlarına ve yasal standartlara uymanızı sağlar.

 

Verilerinizi güvenceye almamanın bedeli yüksek olabilir.

ABD’li şirketler, yüksek müşteri kaybı ve kesintiler nedeniyle kaybedilen işlerin maliyeti dahil olmak üzere veri ihlali başına ortalama 8,64 milyon ABD doları ödeme yapıyor.

01

Hızlı Geri Dönüş

02

Profesyonel takım

Hızlı Geri dönüşlerimiz ile zaman kaybetmeyin.

Profesyonel Ekipimiz ile sizlere en iyi hizmeti veriyoruz.

Hizmetimizin Faydaları

Her zaman müşteri isteği ve memnuniyetini en ön planda tutarak verdiğimiz hizmeti en kaliteli şekilde sunmaya önem gösteriyoruz.

346+

Memnun Müşteriler

867+

Tamamlanan Projeler