Büyük Data & Analitik

Büyük Data & Analitik

Büyük Data & Analitik Nedir?

Büyük veri, özellikle firmaların müşteri davranışlarını inceleyerek doğru kararlar almalarına ve stratejiler geliştirmelerine önemli katkılar sağlar. Eldeki veriler en sade ve işlenebilir hale getirildikten sonra, karşılaştırma yöntemi kullanılarak bu verilerin birbirleriyle olan ilişkileri incelenir ve aralarındaki bağlantılar ortaya çıkartılır. Bu sayede, alınacak olan kararların sonuçlarını önceden kestirmek mümkün olur. Verilerde yer alan çeşitli noktaların yerleri değiştirilerek oluşturulan simülasyonlarla, farklı kararlara verilecek tepkiler görülebilir.

Büyük veri analizi sayesinde kurumlar, gerçek müşteri davranışlarına dayalı verileri doğru bir şekilde değerlendirip, yüksek faydaya sahip bir araca dönüştürebilirler.

Büyük Verinin Kullanım Alanları

Büyük veri, başta bankacılık ve perakende sektörü gibi müşteri davranışlarının çok fazla önem taşıdığı ve takip edilmesinin gerektiği sektörler olmak üzere her alanda kullanılabilmektedir. Son yıllarda büyük verinin önemi devletler tarafından da anlaşılmış ve çeşitli alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Sağlık alanında; hastalıkların erken teşhis edilmesi ya da ilaç geliştirilmesi gibi konularda kullanılan büyük veri, suçları önlemek amacıyla ya da eğitim sisteminde geliştirmeler yapmak amacıyla da kullanılabilmektedir. 

Büyük veri (big data) doğru kurgulandığı ve kullanıldığı takdirde, şirketlerin karar aşamalarında önemli faydalar sağlamakta ve şirketlere rekabet üstünlüğü sağlamaktadır. Bu durumun farkında olan şirketler; pazarlama, satış, üretim gibi birçok alanda büyük veriden faydalanmaktadırlar.

01

Hızlı Geri Dönüş

02

Profesyonel takım

Hızlı Geri dönüşlerimiz ile zaman kaybetmeyin.

Profesyonel Ekipimiz ile sizlere en iyi hizmeti veriyoruz.

Hizmetimizin Faydaları

Her zaman müşteri isteği ve memnuniyetini en ön planda tutarak verdiğimiz hizmeti en kaliteli şekilde sunmaya önem gösteriyoruz.

346+

Memnun Müşteriler

867+

Tamamlanan Projeler